Hurdacı Sitesi, Hurda Antalya 0538 949 1435

HURDA GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Hurda, Hurda Nedir, Hurda 'nın Dönüşümü

Hurda, doğadaki atık maddelere verilen genel isimdir hurda. Genellikle malzeme özellğini kaybetmiş ve kullanıma faydası olmayan malzemelerden oluşur hurda. Bu malzemeler toplanarak tekrar ülke ekonomisine kazandırılır. Hurda Geri dönüşüm, kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin tekrar üretim süreçlerine kazandırılmasıdır. Her geçen gün artan ihtiyaç karşılanmış olur. Böylece doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Büyük miktarda enerji tasarrufu sağlanır.

Hurda Atık, en basit tanımı ile, ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız maddelerin, o an için kullanılmayan veya kullanıldıktan sonra atılan kısmıdır.

Sanayide, ulaşımda, tarımda, turizmde, inşaat sektöründe, üretim yaparken, hizmet verirken, çok sayıda madde ve malzeme biçim değiştirir.

Bu faaliyetler için enerji sağlarken ve enerji kullanırken, gaz, sıvı ve katı halde çeşitli atıklar ve artıklar ortaya çıkar. Bu atıkların bir bölümü nihai olarak bertaraf edilirken, bir bölümü geri kazanılarak, yeniden kullanılabilir. Atık yönetiminde ana ilke; atıkların kaynağında azaltılması, kaçınılmaz olarak çıkan atıkların da mümkün olan en yüksek oranda geri kazanılarak, yeniden kullanılması olmalıdır.

Hurda Geri Dönüşüm Niçin Önemlidir ?

Doğal kaynaklarımız korunur, Enerji tasarrufu sağlanır, Atık miktarı azalır, Hurda Geri Dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım demektir.

HURDA SİTESİ, TALYA Hurda Geri Dönüşüm Sanayi olarak her zaman kalite anlayışımızı ve güvencemizi bir kademe daha arttırmayı hedeflemekteyiz

Sponsorlar: www.antalyamasajsauna.com/www.antalyaescortbul.co   www.antalya-masajsalonu.com   www.antalyamasajsauna.com   www.masorsedat.com   www.antalyaikincielspot.com  www.antalya-spotcular.com  www.antalyaevkurcular.com   www.evkurcular.com   www.erciyesspot.com   www.barisspot.com   www.nakliyeantalya.net    www.nakliyeantalya.com    www.amerikanapparel.com    www.birincielesya.com    www.antalyaikincieleşyaalanlar.com    www.esyaalanlar-antalyaspot.com    www.eylulnakliyat.net   www.eylulspot.com   www.dayskuafor.com   www.otoderiboya.com   www.sefiklostra.com   www.ayakkabibakimsalonu.com   www.minamasajsalonu.com   www.ikincielbisiklet.cf   www.ikincielesyaalimantalya.com   www.antalyaikincielesyaalimsatim.com    www.aktifspot.com   www.antalyaevkur.pro  www.nakliye07.com   www.hizmet-sahibinden.com   www.modahatti.com   www.puantiyeli.com   www.antalyatelevizyonhastanesi.com   www.sehir-ici-nakliye.com   www.sehir-ici-nakliyat.com   www.antalyaaktar.net   www.81ildenakliye.com   www.81ildenakliyat.com   www.ikincielesyafiyatlariantalya.com   www.ikincielesya-sahibinden.com   www.ikinciel-esyaalimsatim.com   www.evkurantalyaspot.com   www.orgihavalimani.com   www.aktar.org   www.deepsea.com.tr   www.erkekgiyimspor.com   www.storedeepsea.com   www.deepseagiyim.com   www.www-onlinemerter.com   TALYA HURDA ANTALYA HURDACILIK www.talyahurda.com